Çevirmen : Hasan Hüseyin Tural
Yazar : Natasha Ngan
Yayıncı : Salon Yayınları
Fiyat: 55.00   Liste Fiyatı : 55.00

Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786057879110
Yayın Tarihi : 2019-05-29
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 416
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
JAMES PATTERSON'IN ÖZEL SUNUŞUYLA

Publisher's Weekly dergisinin 'zarif ve adrenalin yüklü' olarak nitelendirdiği, görkemli bir saraydaki entrikaların anlatıldığı sürükleyici Asya esintili fantastik hikayeyi keşfe çıkın.*New York Times Çok Satanlardan*

*Bağımsız Gençlik Kitapları Listesinde 1 Numara*

*Goodreads Kasım Ayı En iyi Kitaplarından*

*Barnes & Noble 2018'in En Çok Beklenen YA Fantezi Kitabı

*Publisher's Weekly Haftanın En iyi Kitaplarından*

*Hypable En Çok Beklenen YA Kitap Bültenlerinden*Bu fantastik hikayede, Lei, Ikhara'daki en düşük kast olan ve en çok zulüm gören Kâğıt sınıfının bir üyesidir. Babasıyla beraber krallığın uzak bir köyünde yaşayan Lei, on yıl önce köyüne yapılan baskında annesinin askerler tarafından kaçırılarak bilinmeyen bir kadere doğru sürüklenip gitmesini unutamamaktadır. Bir gün askerler yine köye baskına gelirler ve bu sefer altın rengi gözlere sahip ve dillere destan güzelliği kulaktan kulağa dolaşarak Kralın bile ilgisini çekmiş olan Lei'nin peşindedirler.Gösterişli ama bunaltıcı sarayda aldıkları haftalar süren eğitimin ardından Lei ve diğer sekiz kızdan Kralın eşlikçisi olmaya yaraşır becerileri ve çekiciliği öğrenmeleri beklenmektedir. Fakat Lei, akla gelmedik şekilde başka birine aşık olur. Yasak aşkı, tüm yaşam biçimini tehdit ederken, her an patlamaya hazır bir entrikaya dönüşüp onu ağına düşürmüştür. Özünde hala masum bir köylü kızı olan Lei, adalet ve intikam için ne kadar istekli olduğuna artık karar vermek zorundadır.Ngan'ın teması gergin ve sıkı, aksiyon silsilesi zarif ve adrenalin yüklü ve sonuç kısmında heyecan ve kalp atışlarınız katlanarak artıyor. Bu kitabın en ayırt edici özelliği, Ngan'ın aşkı ne kadar sarhoş edici ve dokunaklı bir şekilde yazdığıdır.

- Publishers Weekly, yıldızlı incelemeBu ışıltılı romantizmin gerçek hisleri var ve kitabın içerisindeki merak uyandıran kavramsallaştırılmış dünyaokuyucuları can evinden vuracak. Kadınlar arasındaki aşk hikayeleri, üzücü bir şekilde fantezi dünyasında da kendisine pek az yer bulabiliyor ama romantizm ve aksiyon hayranları bu kitapta bunun tadını çıkarabilecekler.

- BooklistSaklı Saray'ın güzelliğine ve dehşetine kapılan bu Kâğıt Kız hayatta kalabilecek mi? Farklı LGBTQ fantezi hikayeleri isteyenler için ideal.

- Kirkus ReviewsKâğıt ve Ateş Kızları, İblis Kral'ın sarayı kadar harika ve acımasız. Ngan çarpıcı bir yeni yetenek.

- Kiersten White, And I Darken ile New York Times'ın çok satan yazarı


Bu muhteşem kitap, bir fantazide aradığım her şeye sahip. Güzel, harika, muhteşem bir şekilde inşa edilmiş bir dünya ve destansı bir yasak aşk. Her kelimeyi yalayıp yuttum ve çılgınca daha fazlasını beklemeye başladım.
- Ellen Oh, Kehanet dizisinin yazarı ve We Need Diverse Books'un ortak kurucusuLei ve Wren'in aşk hikayesi nazik bir şekilde gelişiyor... ve böyle korkunç bir yerde aşkı bulmadaki merakları kulağa mantıklı geliyor... Olanların hepsi, yakıcı bir netice için, tüm parçaları oyuna sokan müthiş bir tırnak yeme macerasına dönüşüyor.

- Çocuk Kitapları Merkezi BülteniHarika... mutlaka okumanız gereken bir roman.

- Heidi Heilig, Shondaland.comNgan'ın hikayesi zengin, güzel, yıkıcı ve büyülü... 2018'in en iyi romanlardan biri. ―Hypable.comİblis Kral'ın hain sarayında hayatta kalmak istiyorlarsa, iki cariyenin yasak aşklarını saklamak zorunda oldukları yemyeşil, büyülü ve harika bir dünyaya çekilmeye hazır olun. Ateşli ve büyüleyici bir roman...

- Julie C. Dao, Binlerce Fener Ormanı Kitabının yazarı

Okuyucu Yorumları